Czy mU/ml to to samo co mlU/ml?

Witam!

W dwóch różnych laboratoriach robiłam poziom beta HCG. Ten pierwszy wyszedł 23,1 mlu/ml, a ten po dwóch dniach 9,9 mU/ml. Zrozumiałam, że ciąża się nie utrzymała, ale nie rozumiem tych jednostek, czy to jest to samo?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ciąża rzeczywiście nie rozwija się prawidłowo. Ponieważ jednak badania były wykonywane w dwóch różnych laboratoriach, porównywanie wyników może być obarczone błędem.
Radziłabym ponownie wykonać badanie, w jednym z nich, tak by móc porównywać wyniki w sposób pewny. "mU" to to samo co "mIU". "U" to skrót od "Unit", "IU"-od "International Unit". W obu przypadkach chodzi o tzw. jednostkę międzynarodową. Czasem może się Pani też spotkać ze skrótami od nazwy polskiej: "mj." lub "j.".
Pozdrawiam serdecznie!