Czy muszę czekać pół roku ze staraniami o ciążę po poronieniu?

Dzień dobry mam pytanie w maju poronilam ciążę 17 tyg .miałam lyzeczkowanie wyniku nie mam no szpital nie wyslal .we wrześniu znów poroniłam ciąża nawet się nie rozwinęła dobrze bo nie było widać pęcherzyka znów łyżeczkowanie i moje pytanie czy mogę się już starać o kolejną ciążę .lekarz powiedział że to jakiś zespół i że będę przy następnej ciąży brała odpowiednie leki .zaproponował odczekać pół roku czy muszę aż pół roku czekać czy mogę już .na USG wszystko wyszło okej i badanie przezpochwowe tak samo .

Lek. Tomasz Budlewski

A jakaś była diagnostyka ? Sadze ze nalezy kierowac się zaleceniami lekarza badającego