Czy muszę przechodzić na insulinę i co o tym decyduje?

Choruję na cukrzycę typu 2, mam 57 lat. Jestem leczony tabletkami od 5 lat. Czy prawdą jest, że będę musiał przejść na insulinę? Jeżeli tak, to co o tym decyduje?

57 LAT ponad rok temu

Witam,

Konieczność stosowania preparatów insulinowych zależy od zdolności trzustki do wytwarzania tego hormonu. Dopóki jest to ilość, przy której leki poprawiające jej wykorzystanie, czy pobudzające jej wytwarzanie, pozwalają pokryć zapotrzebowanie organizmu, podawanie insuliny z zewnątrz nie jest konieczne. Jeśli jednak trzustka przestanie pokrywać zapotrzebowanie organizmu nawet mimo leków doustnych, konieczne będzie zastosowanie insuliny.

Pozdrawiam