Czy muszę się jeszcze odchudzać?

Mam 17 lat. Od wakacji 2010 się odchudzałam. W końcu wszyscy mi powtarzają, że już nie muszę bo jestem chuda. A mnie wydaję się inaczej. Patrzę w lustro i widzę tu wałki, tam wałki, za grube uda itp. Ważę teraz 46 kg, przy wzroście 158cm. To dobra waga? Czy jednak za duża... Aha, i jeszcze jedno pytanie. Czemu czasami jak rano się ważę, raz jest 46 potem 46 z czymś a nie raz nawet 45? To normalne? Pozdrawiam
17 LAT ponad rok temu

Witam,

Tak, wahania masy ciała zdarzają się bardzo często, zwłaszcza u kobiet.
Odnośnie przyczyn, przeczytasz pod linkiem:
http://portal.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-waga-stoi-w-miejscu-2

Przy obecnej masie ciała zdecydowanie nie powinnaś kontynuować odchudzania (mam nadzieję, że było ono przeprowadzane pod nadzorem lekarza/dietetyka i przy wiedzy rodziców - były również do tego wskazania).

Prawdopodobnie przyzwyczajenie się do nowej sylwetki trochę potrwa.
Niemniej, jeśli masz problemy z akceptacją ciała, warto porozmawiać z psychologiem.

Pozdrawiam

_________________
Wszystkie decyzje podejmuj z rodzicami.