Fosforany w moczu oraz pasma śluzu - czy powinnam się niepokoić?

Odebrałam właśnie wyniki badania moczu i fosforany w moczu mam znacznie podwyższone. Proszę o interpretację, bo niektóre z nich mnie niepokoją. Tym bardziej, że do tej pory miałam cholesterolozę związaną z zaburzeniami wydzielania żółci. Nie wiem, czy w dalszym ciągu mam problemy z woreczkiem żółciowym (przez okres 4 miesięcy brałam R***), ale rozstrzygnie się to wkrótce, bo wybieram się na usg jamy brzusznej. Oto wyniki, proszę o pomoc w interpretacji szczególnie niepokoją mnie fosforany w moczu: Badanie ogólne moczu: Przejrzystość: mętny. Barwa: jasnożółty. Ciężar właściwy: 1, 015 g/ml. PH 7, glukoza, ketony nie wykryto, białko nie wykryto, bilirubina nie wykryto, urobilinogen w normie, osad moczu: nabłonki płaskie nieliczne w preparacie, leukocyty 1-3 wpw, pasma śluzu d. liczne w prep., fosforany w moczu bezpostaciowe d. liczne. Co sugerują liczne fosforany w moczu?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!

Dość liczne pasma śluzu i fosforany bezpostaciowe w moczu, przy prawidłowej leukocyturii i braku stwierdzonych bakterii nie powinny zbytnio niepokoić. Fosforany bezpostaciowe są jednym ze składników mineralnych, ich ilość zależy od diety i ilości wypijanych płynów. Nie napisała Pani z jakiego powodu wykonano to badanie, czy występowały jakieś objawy, tj. pieczenie przy oddawaniu moczu, ból podbrzusza lub nerek itp., dlatego też nie jestem w stanie napisać nic ponad to, co powyżej.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.