Czy muszę się udać na operację tarczycy?

Mam 51 lat. Od 1985 roku choruję na miastenię. W 1990 miałam zabieg usunięcia grasicy, ale w dalszym ciągu mam objawy miasteniczne. Jestem na M*** 3x1 tabletka.Teraz robiłam badanie USG tarczycy. Oto wynik: prawy płat 78 x 42 x 46, a lewy 75 x 41 x 40. Oba płaty schodzą w przestrzeń pozamostkową i są budowy guzowatej. Cieśń 12 mm. Przy mojej chorobie jest problem ze znieczuleniem ogólnym. Czy operacja jest u mnie konieczna?
51 LAT ponad rok temu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania i korzystanie z naszego serwisu.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Wyników nie można trafnie zinterpretować bez zebrania dokładnego wywiadu i zbadania pacjenta, co nie jest możliwe w ramach porady internetowej. Skonsultuj wyniki badań z lekarzem prowadzącym, który znając historię choroby, będzie mógł właściwie ocenić stan zdrowia i rozwieje Twoje wątpliwości dotyczące operacji.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl