Czy muszę udać się na łyżeczkowanie?

Wczoraj byłam u ginekologa, diagnoza pusty pecherzyk ciazowy. ostatnia miesiaczka 04.09.2013, 9 tydzień pęcherzyk 10,2mm, dzisiaj dostałam miesiaczke czy musze isc na lyzeczkowanie? czy nie oczysci się samo? mam zaparcia 5 dzień? jak sobie pomoc? po jakim czasie moge sie znow starac o dzidziusia? czy jest szansa ze ponownie nastapi pusty płód? wszystkie wyniki mam dobre. bralam 6 miesiecy tetralysal na tradzik moze to i dlatego? brałam równiez we wrzesniu. prosze o odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zabieg abrazji - łyżeczkowania nie jest konieczny ( z klucza) . Istnieją do niego wskazania jeżeli macica nie oczyści się sama. Poprzednie niepowodzenie nie oznacza iż kolejna ciąża także skończy się tym samym. Przed staraniami o następną ciążę warto odczekać około 3 pełne cykle.