Czy muszę usunąć te zęby?

Witam, przygotowuję się do założenia aparatu stałego. Lekarz ortodonta zlecił usunięcie dwóch górnych 8 oraz dolnej 8 i 7 której nie dało się uratować. Stomatolog który usuwał mi 7 zalecił jeszcze raz skonsultować się z ortodonta, czy nie lepiej usunąć dwie 7 (jedna po leczeniu kanałowym druga z dużym wypełnieniem) zamiast 8. Ortodonta nie zgodził się na to. Stąd moje pytanie czy naprawdę lepiej usunąć dwie zdrowe 8 niż 7 po przejściach?

Witam serdecznie,
Ortodonci wybierając zęby, które należy usunąć ze względu na brak miejsca, starają się w pierwszej kolejności usuwać te najbardziej zniszczone i najgorzej rokujące. Niestety nie wszystkie zęby da się całkiem przesunąć, dodatkowo często ósemki mogą nie mieć prawidłowej budowy. Jeśli ortodonta zadecydował o usunięciu konkretnych zębów, to jedynie pozostaje opcja konsultacji z innym ortodontą.