Czy muszę wszędzie chodzić w okularach?

Witam, byłem ostatnio u okulisty i niestety zapomniałem dopytać jak wygląda sprawa z chodzeniem w okularach, w sensie wiem że muszę w nich wszedzie chodzić bo jednak bez nich na daleko nic nie widze, ale nie wiem czy muszę w nich chodzić w domu skoro radzę sobie bez nich, moja wada to -0,75 i cylinder -0,5 na obu oczach, plus jakas jednostka w cylindrach na jednym oku 164 na drugim 2. Stąd moje pytanie czy musze chodzić w okularach cały czas skoro radze sobie w domu bez nich? Czy moge w domu normalnie je zdjąć? Z tego co się orientuje to jest astygmatyzm więc oczy powinny sie przyzwyczaić do okularów Dodam jeszcze, ze wczesniej mialem prawie identyczne szkła, ale okulary w domu zawsze zdejmowałem, nie wiem czy to dobry sposób ale po 6 latach chodzenia w okularach moja wada nie pogorszyła się tak naprawde wcale, oprócz lekkiego ustawienia cylindra (tej jednostki), a z tego co wiem chodząc "w minusach" wzrok sie potrafi szybko pogorszyć

Szanowny Panie, wzrok się nie pogorszy. Proszę korzystać z okularów wtedy kiedy Pan tego potrzebuje