Czy muszę zdecydować się na operację wzroku?

Mam 62 lata 5 dni temu byłem u okulisty zbadać wzrok.Do tej pory nosiłem okulary 2 do czytania na odległość nie.Zaczalem mieć problem z widzeniem na odległość.Po zbadaniu lek.powiedzial ,że ma dziury w plamce żółtej obydwu oczu i że natychmiast muszę mieć zabieg.Mieszkam w Szczecinie.Inny lek.powiedzial że zabieg musi być góra za miesiąc.Dobrze widzę na odległość jakieś 10 do 12 m a potem zlewa mi się.Kolory i kształty rozróżniam,z bliska widzę ciut gorzej.Nie choruje na cukrzycę czy nadciśnienie.Robilem OCT i wynik jest taki 1 oko 168 um a 2 oko 344.Lek.nspisal jeszcze oko lewe 4/10 a prawe 2/10.Mam skierowanie do szpitala na jakieś badania ale dopiero na 17.09.Boje się czy to nie za późno.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym udać się na konsultację okulistyczną. potrzebne są dodatkowe badania.