Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 3 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy muszę zmienić lek z powodu ataków głodu?

Witam od miesiąca stosuję metfomax 500 dwa razy dziennie na insulinoopornosc,jednak po dwóch tygodniach doszly po nim straszne ataki głodu,których wcześniej nie miałam,czy to możliwe,że lek źle działa?Biorę rano po śniadaniu i za godzinę jestem już wilczo głodna,tak samo po kolacji i z samego rana.Czy to się ureguluje czy trzebs zmienić lek?
KOBIETA, 29 LAT 12 miesięcy temu

Najważniejszy element samokontroli w cukrzycy

Samokontrola, tak jak zmiana diety czy regularna aktywność fizyczna stanowi nieodłączny element leczenia cukrzyca. Obejrzyj film i dowiedz się, jak się kontrolować w tej chorobie.

Sama metformina raczej powoduje utratę apetytu.
Z skojarzeniu z insulina może powodować tego typu efekty.
Powinna Pani udać się do lekarza prowadzącego zgłosić i opowiedzieć o niepokojących objawach.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety