Czy muszę zmienić lek z powodu ataków głodu?

Witam od miesiąca stosuję metfomax 500 dwa razy dziennie na insulinoopornosc,jednak po dwóch tygodniach doszly po nim straszne ataki głodu,których wcześniej nie miałam,czy to możliwe,że lek źle działa?Biorę rano po śniadaniu i za godzinę jestem już wilczo głodna,tak samo po kolacji i z samego rana.Czy to się ureguluje czy trzebs zmienić lek?

Sama metformina raczej powoduje utratę apetytu.
Z skojarzeniu z insulina może powodować tego typu efekty.
Powinna Pani udać się do lekarza prowadzącego zgłosić i opowiedzieć o niepokojących objawach.