Czy mycie twarzy zwykłym mydłem jest szkodliwe?

Myję twarz zwyklłm mydłem, ponieważ mydło wysusza trądzik. Przez kilka dni widzę poprawę, a potem mam całą twarz w niedoskonałościach. Byłam u dermatologa, ale ciągle przepisują mi jakąś maść, która wcale nie pomaga. Ostatnio jak byłam poleciła mi żel do twarzy, ale po tygodniu jego stosowania strasznie mnie wysypało. Czy to jest spowodowane tym, że moja skóra przyzwyczaiła się do mydła? Może powinnam skorzystać z zabiegu u kosmetyczki?

Witam!

Mycie mydłem wysusza skórę, co początkowo prowadzi do poprawy stanu cery. Jednak skóra broni się przed nadmiernym wysuszeniem, produkując zwiekszona ilość sebum, co z kolei skutkuje nasileniem zmian trądzikowych.

Warto używać do mycia kosmetyków przeznaczonych do cery trądzikowej, szczególnie z serii aptecznych, które wykazują silniejsze działanie. Pamietaj, że bez odpowiedniej pielęgnacji sam preparat leczniczy nie rozwiąże problemu.

W przypadku ewidentnej nieskutecznośći leku, należy poinformować o tym dermatologa i poprosić o inny preparat.

Pozdrawiam serdecznie