Czy mycie zębów pastą z fluorem odbudowuje także zębinę w zębach martwych?

Witam. Mam wyleczoną kanałowo górną jedynkę. Niestety mam odsłonięte szyjki na prawie wszystkich zębach, na jedynce także. Czy przez to, że ta zębina jest odsłonięta ten ząb jest mniej szczelny i przez kanaliki mogą tam się dostawać jakieś składniki odżywcze dla bakterii? Czy mycie zębów pastą z fluorem, odbudowuje także zębinę w zębach martwych? Z góry dziękuję za odpowiedź

Witam, nie ma takiej możliwości, żeby przez te kanaliki dostawały się składniki odżywcze dla bakterii. Zęby leczone endodontycznie, czyli kanałowo, pozbawiane są pęczka naczyniowo-nerwowego, czyli tzw. miazgi.Dzięki temu splotowi naczyń, ząb otrzymuje potrzebne mu składniki. Jeżeli pozbawimy ząb głównego źródła transportu składników odżywczych z czasem ząb staje się słabszy. Mycie zębów pastą z fluorem niestety nie jest w stanie odbudować zębiny w zębach martwych.Pozdrawiam