Czy N**** może zafałszować badanie krwi na beta hcg

Witam,
mam takie pytanie, wczoraj robiłam test na beta hcg i wyszedł mi 0,100. Czy jest jakaś możliwość na to, aby lek n**** (lek przeciwgrzybiczy) mógł zafałszować wynik. Przyjmuje go dopiero od 2 dni.

Z drugiej strony robiłam testy ciążowe z moczu, a na jednym wyszło mi 2 kreski, a na 3 pozostałych 1 kreska, a okresu dalej nie mam, tylko nudności i inne objawy.
Dziękuję za odpowiedź z góry.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Wymieniony przez Panią lek (jak i praktycznie żaden inny) nie jest w stanie zafałszować wyniku badania stężenia beta HCG. Wynik testu z krwi wskazuje na to, że nie jest Pani w ciąży. Z drugiej strony, testy z moczu rzadko dają wyniki fałszywie pozytywne. Być może zbyt długo odczekała Pani z odczytaniem wyniku? Zapraszam do lektury artykułu: http://abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy-0.
Pozdrawiam serdecznie!