Czy na diecie redukcyjnej można jeść na kolację pieczywo?

Czy na diecie redukcyjnej można jeść na kolację węglowodany chodzi o pieczywo?

Witam,
W zdrowej, zbilansowanej diecie węglowodany złożone powinny dostarczać ok 55% energii i w kolacji również powinny się one znaleźć. Chleb jak najbardziej można spożywać, należy jednak zwrócić uwagę na rodzaj wybieranego pieczywa. Odradzam lekkie pieczywo pszenne. Polecam pieczywo pełnoziarniste, żytnie lub z mąki pszennej razowej. Oczywiście należy pamiętać, że na diecie redukcyjne ilość spożywanego pieczywa musi być ograniczona do 1-2 kromek w posiłku.
Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Najczęściej nie polecam swoim pacjentom pieczywa na kolację, ale to też jest kwestia indywidualna. Zależy jaką ma Pani kaloryczność diety, jaka jest nadwaga, jaki jest Pani styl życia i aktywność itp W tym momencie podaje Pani zbyt mało danych aby konkretnie odpowiedzieć na Pani pytanie.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk dietetyk

Tak można. Nie stosowałabym jednak pieczywa w każdym posiłku kolacyjnym. Wszystko jest uzależnione od rodzaju nadwagi, aktywności fizycznej, celu jaki chcemy osiągnąć. Węglowodany złożone sa istotnym składnikiem codziennej diety, warunkują utlenianie tkanki tłuszczowej, jednak ich ilość powinna być ściśle limitowana. Lepiej na kolację zjeść lekkostrawną sałatkę warzywną niż zjadać kolejną kromkę chleba.