Czy na obraz usg jajników może wpływać funkcjonowanie tarczycy?

WItam. Wyniki 3.04.15 tsh-4,22 (0.35-4,94) ft3-3,16(1,71-3,71) ft4-1,28(0,70-1,48) 17.04.15 tsh-2,3270 ft3-2,75 ft4-1,25 normy jak wyżej. W marcu usg ginekologiczne - podejrzenie PCOS hormony płciowe w normie regularne cykle (prawdopodobnie bez owulacyjne) krzywa glukozowa-insulinowa w normie. .Zasięgnęłam opinii 2 różnych ginekologów i trochę ich opinie sobie zaprzeczają. Czy na obraz usg jajników (liczne pęcherzyki przy otoczce) może wpływać funkcjonowanie tarczycy?

W Pani przypadku z takim wynikami hormonów tarczycy na pewno nie mają one wpływu na stan jajników. W przypadku bardzo dużych zaburzeń w zakresie hormonów tarczycy mogą mieć one pośrednio wpływ na obraz i funkcjonowanie jajników.