Czy na pewno nie jest to grypa i na jakiej podstawie lekarz ją wykluczył?

Wczoraj byłam u lekarza, który wykluczył u mnie grypę i przepisał Azycynę. Choroba zaczęła sie bólem kości i gorączką 38.4 wczoraj wzrosła do 40 st. Ból w kościach głownie nóg, dreszcze przy gorączce. Po Azycynie gorączka cały dzień38.4 prawie przeszedł ból kości pozostał kaszel i ból oczu prz patrzeniu w górę. Węzły chłonne nie są powiększone, ciśnienie 110/70.Czy na pewno nie jest to grypa i na jakiej podstawie lekarz ją wykluczył?Czy powinnam zgłosić się ponownie do lekarza?

Witam!
Opisywane przez Panią objawy mogą wskazywać na grypę. Proponuje ponowną wizytę u lekarza - w przypadku odległych terminów może Pani skorzystań z nocnej i świątecznej opieki lekarskiej (informację o najblizszej placówce znajdzie Pani w internecie)