Czy na pewno nie jestem w ciąży?

Witam.
Pisałam kilka dni temu do Was. Mianowicie chodzi mi o to , że współżyłam z chłopakiem w niedziele i prezerwatywa delikatnie się przesunęła, ale i tak nie doszliśmy do ' finału ' Dziś planowo powinnam dostań okres, ale go nie było, więc poszłam po test ciążowy. Gdy przyszłam do domu zorientowałam się, że mam okres, ale i tak go zrobiłam. Wyszedł negatywnie.

Więc mój problem tkwi w tym, czy mogę być pewna w 100 % , że nie jestem w ciąży? Bo słyszałam, że okres może być nawet do 5 msc.
Proszę o szybką odpowiedź, dziękuje.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Czasem rzeczywiście zdarza się, że w pierwszym trymestrze występują plamienia w terminach, w których występowałyby miesiączki, gdyby nie doszło do zapłodnienia. Nie jest to jednak tak obfite krwawienie, jak podczas prawdziwej miesiączki. Test, który Pani wykonała, potwierdza przypuszczenie, że nie jest Pani w ciąży. W opisanej przez Panią sytuacji, zajście w ciążę jest zresztą bardzo mało prawdopodobne. Proszę więc się nie przejmować.
Pozdrawiam serdecznie!