Czy na podstawie samego wywiadu po upadku można stwierdzić, że z głową wszystko jest w porządku?

Witam! 31grudnia moja mama(88lat)na skutek upadku doznała urazu głowy i prawej ręki. Nad prawym łukiem brwiowym od razu powstał guz i krwiak A ręką nie mogła ruszać. Pojechała do szpitala gdzie na podstawie wywiadu stwierdzono,że z głową jest wszystko ok. Nie zrobiono jej ani tomograf ani przeswietlenia,guz dalej jest a krwiak rozlal się na obie powieki i policzki. Czy na podstawie wywiadu z osobą,która jest w szoku i widząc stłuczenie można stwierdzi,że wszystko jest ok? Ewentualnie co robic bo kontrolą dopiero za 8 dni?

Szanowna Pani, jeśli stan mamy się nie poprawia to proszę już teraz pojechać na kontrolę.