Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 8 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy na podstawie testu EQP-R można stwierdzić zaburzenia osobowości upośledzające zdolności adaptacyjne?

Witam mam pytanie czy jeżeli z testu EQP-R takim na sto pytań można człowieka zakwalifikować jako posiadającego zaburzenia osobowości upośledzające zdolnośći adaptacyjne ? Chodzi o to że w skali surowej E wyszlo mi zaledwie 3 na 23 punkty ? Wiem że trzeba to dopasować w steny ale te 3 punkty to raczej na pewno introwertyk i czy na podstawie tylko i wyłącznie tego testu można stwierdzić zaburzenia osobowości upośledzające zdolności adaptacyjne ?
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Tak jak pisałam już w innej odpowiedzi na Pana pytanie - test ten jest jednym z kilku metod na podstawie której można określać człowieka jako posiadającego taką a nie inną charakterystykę. Oczywiście wynik w teście pokazuje pewne tendencje, natomiast dodatkowe rozmowy/wywiady/testy/ankiety mają te tendencje uszczegółowić. Pozdrawiam.

0

Najczęściej testy są pomocne w określaniu typu osobowości. Dodatkowo obserwacja, a także dokładny wywiad kliniczny pozwalają na określenie występowania zaburzenia bądź normy. Jeśli ma Pan wątpliwości, warto porozmawiać z psychologiem, który diagnozował.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety