Czy na podstawie usg lekarz może określić dokładną datę porodu?

Jestem w ciazy i właśnie minął termin porodu obliczony na podstawie ostatniej miesiączki ,której daty nie potrafiłam dokładnie sprecyzować gdyż mam bardzo nieregularne okresy . Na początku ciazy miałam robione usg . Czy na podstawie usg lekarz moze określić dokładna datę porodu ? Bo u mnie została ta pierwsza data ,ale jak widać sie nie sprawdziła . Pierwsze dziecko urodziłam dokładnie tak jak powiedział lekarz a teraz zaczynam sie martwić ,ze cos jest nie tak.

Lek. Tomasz Budlewski

najbardziej trafna datę porodu można określić podczas 1 usg.