Czy na podstawie USG można stwierdzić zespół policystycznych jajników?

Czy na podstawie samego badania usg lekarz może stwierdzić zespół policystycznych jajników? Wynik badania usg- lewy i prawy jajnik z drobnymi pęcherzykami do 3 mm. Od 4 lat przyjmuję tabletki antykoncepcyjne teenia w celu zabezpieczenia. Czy pęcherzyki mogły powstać w wyniku przyjmowania antykoncepcji?

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie są jeszcze inne objawy? Proponuję udać się do lekarza ginekologa