Czy na podstawie wyniku rozmazu krwi można stwierdzić białaczkę?

Proszę o interpretację wyników rozmazu krwi mojego taty. Tata ma lat 54. Wyniki: Neutrocyty pałeczkowate 1% przy normie 1,0-5,0 Neutrocyty podzielone 23% przy normie 45,0-70,0 Granulocyty kwasochłonne 18% przy normie 1,0-5,0 Limfocyty 55% przy normie 20,0-45,0 Monocyty 3% przy normie 3,0-8,0

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Jak już wielokrotnie pisałam na tym serwisie, do interpretacji wyników konieczna jest możliwość rozmowy z pacjentem i zbadania go. Białaczkę rozpoznaje się na podstawie objawów klinicznych oraz wyników badań. Na podstawie samego rozmazu krwi trudno jest cokolwiek stwierdzić. Zachęcam do lektury artykułów dotyczących białaczek na naszych stronach.

Pozdrawiam serdecznie