Czy na tarczyce ma wpływ przyjmowany Jodid?

Mam niedoczynność tarczycy , 6m temu zostałam mamą i przy narodzinach lekarz mi powiedział że dopóki będę karmić piersią to brać dodatkowo Jodid200. Wczoraj robiłam wyniki lekarz mi zmniejszył dawkę Euthyrox na 50 (wcześniej 62,5), bo TSH mam na granicy 0,01. Może mieć wpływ na tarczycę przyjmowanie Jodid200, czy może odstawić to ale znów co z dzieckiem jak dalej karmię piersia, nie zaszkodzi mu?

Niewątpliwie jod ma wpływ na czynność tarczycy.
Moim zdaniem, póki karmi Pani piersią, lepiej nie odstawiać Jodidu, a w razie potrzeby czynność tarczycy regulować Euthyroxem.

Pozdrawiam.
wizytylekarskie.org