Czy na tym etapie można stwierdzić, co to za guz?

Witam, od 2mcy mam guza w piersi. Jest on wielkości 3-4cm, nieprzesuwa sie po piersi, jest twardy, nie rośnie w trakcie miesiączki, nie boli. Jestem w grupie ryzyka zachorowań na raka. Przede mna usg. Czy na tym etapie można stwierdzić co to za guz? Co to może byc?

Lek. Katarzyna Szymczak

USG będzie badaniem rozstrzygajacym, może konieczna być biopsja. U młodych kobiet dużo częściej guzki to zmiany łagodne, jednak ze względu na obciążenie genetyczne może to także być nowotwór.
Pozdrawiam