Czy na usg widać że to tłuszczak, a nie tłuszczakomięsak?

Witam miałam robione usg pleców dokładnie łopatki na usg wyszło że mam tluszczaka o wym. 27mm/9mm wyczuwam u siebie miękkie uwypuklenie i x tego powodu zgłosiłam się na usg i do lekarza. Czy tłuszczak jest groźny. I czy na usg widać że to tłuszczak a nie tłuszczakomięsak? Bardzo się przestraszylam

Oczywiście doświadczony ultrasonografista zdecydowanie jest w stanie odróżnić tłuszczaka od tłuszczakomięsak a przede wszystkim z uwagi na charakter unaczynienia tłuszczakomięsak a który jest inne Każdy głos oczywiście wywodzący się z tkanki tłuszczowej wymaga indywidualnego podejścia i badania jeśli nie jest pani pewna co do wyniku badania Proszę podejść do lekarza który wykonywał już to USG na drugie badanie kontrolne Myślę że dla rozwiania wątpliwości najlepsze jest usunięcie takiej zmiany w granicach tkanek makroskopowo zdrowych przez doświadczonego chirurga oraz przesłanie tego guza do badania histopatologicznego w której jednoznacznie rozstrzygnie pani wątpliwości da nam odpowiedź co do charakteru zmiany i zabezpiecza panią przed ewentualnym nie leczenie się jeśli byłaby to zmiana o charakterze nowotworu złośliwego przypomnę że tłuszczakomięsak to nowotwór złośliwy który nie wywodzi się z tkanki nabłonkowej to znaczy nie jest rakiem ale nadal jest nowotworem złośliwym często o charakterze znacznie groźniejszym niż rak jest to jednak sprawa bardzo rzadka i prawdopodobnie w pani przypadku w ogóle ona nie występuje