Czy naczyniak 24/14 mm na pograniczu płata lewego i prawego wątroby to coś poważnego?

czy naczyniak 24/14mm na pograniczu płata lewego i prawego wątroby to coś poważnego chodzi o wynik badania USG mojego 11 syna

Lek. Paweł Szadkowski

Naczyniaki wątroby są to często spotykane łagodne zmiany wątroby. Większość z nich nie daje żadnych objawów i jest przypadkowo wykrywana w czasie badania usg. Naczyniaki o podanych przez Panią wymiarach, jeśli są bezobjawowe, najczęściej się po prostu obserwuje, wykonując badanie usg np. raz na rok.