Czy nad przeponą mogą pojawić się zrosty?

dzien dobry czy nad przepona moga sie pojawic zrosty ,zwloknienia?jak one moga wygladac i jak dyze moga byc i czego sa powodem,czy sa niebezpieczne?dziekuje

Witam. Zrosty najczęściej pojawiają się na skutek przebytych stanów zapalnych tkanki płucnej - są one widoczne na zdjęciu rtg, zazwyczaj nie powodują żadnych trwałych dysfunkcji zdrowotnych.