Czy nadal jestem chroniona mimo pominięcia tabletki antykoncepcyjnej?

Witam, Kobieta 18 lat Od 3 miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne BELARA. Ogólnie wszystko jest w porządku i jestem z nich zadowolona ale mój problem polega na tym, ze dziś czyli w środę wzięłam tabletkę (6tą) która przypada na wtorek z czego jasno wynika iż musiałam kiedyś pominąć jedna tabletkę jest to pierwszy tydzień cyklu ale mój partner jest za granica wiec w ciąże nie zaszłam bo nie miałam jak. Moje pytanie brzmi- co powinnam teraz zrobić z zaległą tabletką? I czy skoro pominęłam ta tabletkę i nie wiedziałam o tym a przyjmowałam inne normalnie o godzinie 21 to nadal jestem chroniona?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Aby zachować ochronę, tabletki powinny być nieprzerwanie przyjmowane przez 7 dni. Natomiast w takiej sytuacji powinna Pani jak najszybciej przyjąć zaległą tabletkę (nawet jeśli musiałaby Pani przyjąć 2 tabletki na raz) i przez 7 dni stosować dodatkowe zabezpieczenie. Te wszystkie informacje znajdują się w ulotce.