Czy nadczynność tarczycy ma wpływ na trądzik?

Mam 20 lat i praktycznie z trądzikiem walczę od 15 roku życia. Muszę przyznać, że udało mi się wygrać tę walkę, ponieważ teraz to od czasu do czasu coś mi wyskoczy, ewentualnie problemy mam z zaskórnikami. Ostatnio zauważyłam, że mam pryszcze w nosie, białe grudki, takie jak mi wyskakują na twarzy. Nie wiem, co z nimi mam zrobić, bo one są w nosie. Czy są na to skuteczne i bezpieczne maści? Czy może wskazane jest leczenie antybiotykami? Dodam, że mam nadczynność tarczycy i przyjmuję T*** i P***. Czy to również ma wpływ na trądzik?

20 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!
W przebiegu nadczynności tarczycy mogą pojawić się zmiany skórne, jednak mają one raczej inny charakter i dotykają inne obszary ciała (głównie kończyny dolne). Podczas stosowaniu leku mogą się jednak pojawić problemy skórne.
Powstałe zmiany radzę nie drażnić - okolica ta jest bardzo mocno unerwiona i czuła, a zakażenie może skutkować niemiłymi konsekwencjami.
Proponuję skorzystać z pomocy lekarza rodzinnego, po zbadaniu lekarz określi, czy zmiany wymagają leczenia lub konsultacji.
Pozdrawiam