Czy naderwany mięsień wywołuje ból?

Czy jeżeli jakiś mięsień w czworogłowym uda jest naderwany to może po tygodniu czasu nie powodować żadnego bólu w funkcjonowaniu i nadal jest naderwany?

Ogólnie uważa się, że uszkodzone tkanki miękkie potrzebują około sześciu tygodni do pełnego wygojenia. Ustąpienie bólu nie jest tożsame z pełnym wygojeniem się tkanek. Pozdr