Czy nadmiar śluzu jest objawem ciąży?

Kochałam się ze swoim facetem bez zabezpieczenia, jednak erekcja była na zewnątrz mojego ciała. Boje się, że coś się jednak dostało do pochwy. Teraz mam bardzo dużo śluzu i to trwa już z 4 dni. Czy to może być objaw ciąży?

Witam serdecznie!

Bez informacji na temat fazy cyklu, w którym doszło do zbliżenia, oraz w którym się Pani obecnie znajduje oraz charakteru śluzu nie jestem w stanie powiedzieć, co jest przyczyną nadmiernego śluzu. Jeżeli nie występują objawy dodatkowe w postaci świądu, pieczenia, bólu to infekcję z dużym prawdopodobieństwem można wykluczyć. Jeżeli obawia się Pani, że mogło dojść do zapłodnienia radzę wykonać test ciążowy. W przypadku nieustępujących dolegliwości mimo negatywnego wyniku testu sugerowałabym udać się do ginekologa.

Pozdrawiam.