Czy nadmiar snu, np. 12 - 14 godzin na dobę może być szkodliwe dla zdrowia?

Czy nadmiar snu, np.12 - 14 godzin na dobę może być szkodliwe dla zdrowia? Ile najwięcej można spać aby nieszkodzić sobie na zdrowiu?

Witam!
Na Pańskim miejscu bym się przebadał! Osoba młoda i zdrowa, bez stosowania leków i środków odurzających nie powinna przesypiać ponad 50% swojego życia.
Powodzenia
W. Łuczkowski.

Nadmiar snu nie jest korzystny dla organizmu. Optymalna ilość snu to 8 (+/-2) h/dobę. Szczególnie długotrwałe skracanie, lub wydłużanie snu może nieść niekorzystne korzyści. Oczywiście optymalna ilość snu dla danego człowieka, to już kwestia indywidualnych potrzeb. Serdecznie pozdrawiam http://psychoterapia-krakow.net/