Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 2 7 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy nadmierna masturbacja jest przyczyną zaburzeń erekcji?

Mam jeszcze jedno pytanie. Skoro nadmierna masturbacja jest przyczyną braku porannych erekcji i trudności ze osiągnięciem i utrzymaniem wzwodu przy zbliżeniu u mnie, to czy całkowite zaprzestanie dotykania penisa pomoże przywrócić wszystko do normy i ile to potrwać może? są może jakieś metody by zwiększyć jego wrażliwość na bodźce? bo jak miałem robionego ssanego to kompletnie nie czułem prawie dotyku ust i języka co skończyło się tym ze opadł po chwili ;/
MĘŻCZYZNA, 26 LAT 11 miesięcy temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Dzień dobry!

Nawyki masturbacyjne, szczególnie masturbacja nadmierna, nawykowa, rytualna itp. mogą zmniejszyć wrażliwość na bodźce i powodować zaburzenia erekcji. Nie jest to jednak jedyna i oczywista zależność, istnieją też inne możliwe przyczyny.
Każdy człowiek i każda historia jest inna. Nie jest możliwe odgadnąć, czy i jakie zmiany przyniesie sama rezygnacja z masturbacji.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety