Czy nadmierna masturbacja może wpływać na zaburzenia erekcji?

Czy nadmierna masturbacja może wpływać na zaburzenia erekcji? Potrafię masturbować się kilka razy dziennie,nie wiem czy to szkodliwe.Czy przez nadmierną masturbację ciężej uzyskać odpowiednią erekcję do współżycia? Mam 20 lat i kilka nieudanych prób za sobą.

Witam,
Nie istnieje norma ilościowa która mówiłaby, do jakiej częstotliwości masturbacja jest zdrowa, a kiedy może sprawiać kłopoty. Muszą wystąpić inne czynniki, które będą sugerowały, że być może masturbacja zaczyna przybierać formę niekorzystną dla Pan zdrowia czy też relacji w której się Pan znajduje. Z tego co rozumiem, częściej wybiera Pan masturbację, niż współżycie, pomimo, iż ma Pan taką możliwość. Z pewnością wymaga to zastanowienia, dlaczego tak się dzieje. Częsta masturbacja, może mieć wpływa na Pana zdolność do odbycia stosunku. Zrozumienie mechanizmu w jaki sposób do tego dochodzi, wymaga jednak przeprowadzenia szczegółowego wywiadu z Panem. Dlatego też polecam osobistą konsultację u psychologa-seksuologa.