Czy nadmierna potliwość ma związek z przerośniętą tarczycą?

Dzień dobry Mam problemy z tarczycą - w trakcie diagnozy. Ostatnio zaczęłam się przeraźliwie pocić na twarzy i na głowie. Pot dosłownie spływa mi ciurkiem. Czy ma to związek z przerosnieta tarczycą? Jak sobie radzić doraźnie z tą kłopotliwą poniekąd sytuacją? Dodam, że jestem mloda kobietą a moja praca wymusza ciągły kontakt z ludźmi. Jakie preparaty z apteki Państwo polecą? Czy warto inwestować w jakiś bloker jeśli potu jest tak dużo?

Tomasz Nęcki

Dzień dobry,

nadmierna potliwość może być związana z zaburzeniami czynności tarczycy (z nadczynnością tego gruczołu). Sugerowałbym ukończenie diagnostyki i w razie stwierdzenia zaburzeń podjęcie się ich leczenia - wyrównanie gospodarki hormonami tarczycy może doprowadzić do ustąpienia problemu z nadmierną potliwością.