Czy nadmierne pocenie się, osłabienie i zawroty głowy mogą być spowodowane przyjmowaniem leków na niedoczynność tarczycy?

Witam. Zdiagnozowano u mnie niedoczynność tarczycy (lekarz rodzinny zlecił dwa badania krwi). Dostałam Eutyrox 25, który przyjmuje przez ponad miesiąc. Po około 2 tygodniach zaczęłam źle się czuć (silne poty, codzienne bóle głowy i nagminne słabnięcie i zawroty głowy-codziennie po kilka razy). I chciałabym się zapytać, czy te objawy spowodował ten lek, i czy mogłabym go na jakiś czas odłożyć? Wizytę u endokrynologa mam dopiero 13 lipca. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu lub lekarza endokrynologa (jeśli objawy nie są bardzo nasilone). Przyjmuje pani dość niską dawkę i mimo, że na początku leczenia mogą czasem występować pewne objawy niepożądane, to raczej mało prawdopodobne żeby ww. dolegliwości wynikały bezpośrednio z przyjmowania Euthyroxu (mogą one wynikać również z choroby podstawowej).