Czy nadmierne wypadanie włosów jest skutkiem ubocznym stosowania tabletek antykoncepcyjnych?

Witam serdecznie. Od około 3 miesięcy zaczęły mi wypadać włosy i to w dość dużych ilościach. Tabletki biorę od około roku, jednak przerwy (tej 7dniowej) nie robiłam od kilku opakowań. Wiem, głupota ludzka nie zna granic, jednak czasu nie cofnę. Moim problemem jak wspomniałam na początku, są włosy, a dokładnie ich wypadanie. Nie dość, że boję się ich myć to myśl o samym rozczesaniu doprowadza mnie do drgawek. Chciałabym prosić o jakieś rady. Przerwę 7-dniową zrobię na pewno i będę ją już robić, jednak nie chce zrezygnować z brania tabletek. Są jakieś skutecznie tabletki osłonowe, wzmacniające, czy jakoś zmniejszające skutki uboczne brania tabletek antykoncepcyjnych? Proszę o jakiekolwiek porady, bo już jestem kłębkiem nerwów, a nie wiem co dalej będzie. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W takiej sytuacji pozostaje mi zaproponować jak najszybszą wizytę u lekarza. Tak długie, stałe przyjmowanie hormonów egzogennych nie pozostaje bez wpływu na gospodarkę hormonalną organizmu.

Niezbędne będzie Pani dokładne badanie, być może wykonanie badań hormonalnych. Radziłabym nie przyjmować kolejnych suplementów diety, póki nie zdiagnozuje się problemu podstawowego.

Pozdrawiam