Czy nadwaga musi oznaczać konieczność odchudzania?

Witam. Mam 24 lata, i około 15 kg nadwagi. Nie jestem sportowcem więc nadwaga nie wiąże się z duzą tkanką mięśniową. Regularnie się badam, wszystkie wyniki mam w normie, dobrze się czuję i lubie siebie taka. dodam że waga utrzymuje sie na tym poziomie od kilku lat. Nie chciałabym ani schudnac ani przytyć. Czy uważają państwo, że pomimo to powinnam schudnąc?

Witam
15 kg nadwagi niestety to zdecydowanie zbyt wiele by powiedzieć że "kochanego ciała nigdy za dużo". Każdy zbędny kilogram to obciążenie dla stawów, kręgosłupa, serca, żołądka i jelit, ale nie tylko. Teraz jest Pani osobą młodą i tego może nie odczuwa lecz z każdym rokiem owe kilogramy na pewno nie będą na plus tylko na minus zwłaszcza jeśli nie uprawia Pani żadnego sportu i w ogóle nie ćwiczy. Jeśli Pani nic nie zmieni w swoim trybie życia i jadłospisie grozi Pani cukrzyca, choroby kardiologiczne oraz stawów. Proszę również pamiętać, że nadwaga nie odmładza wręcz przeciwnie postarza, dodaje lat. Warto zatem zastanowić się czy warto?