Czy nadżerka i polip macicy ma wpływ na zajście w ciążę?

Czy nadżerka oraz pozostałość polipa w macicy uniemożliwia zajście w ciążę? Witam, mam 28 lat, dużą nadżerkę stwierdzono u mnie juz w 18 r.z. Dwa lata temu mialam dwukrotny zabieg wymrazania, oraz zabieg usuwania polipa endometrialnego. Jak wykazalo ostatnio wykonywane usg, polip nie zostal dokladnie usunięty, natomiast nadzerkę mam dalej dużą. Do tego stan zapalny ciagle sie pojawia. Proszę o radę co mam zrobić żeby się wyleczyć, stracilam juz sporo pieniędzy a efektów żadnych.

Duża nadżerka oraz polip macicy może mieć wpływ na zajście w ciążę, utrudniać cały proces zapłodnienia oraz implantacji zarodka w jamie macicy. Niestety ja drogą internetową, jako chirurg nie doradzę jak dalej w takiej sytuacji postępować. Proszę bezpośrednich informacji uzyskiwać w tym względzie od swojego ginekologa prowadzącego.