Czy nadżerka ma wpływ na doznania seksualne?

Witam Podczas uprawiania seksu z moim partnerem w ogóle nie odczuwam przyjemności. Byłam ostatnio u ginekologa i wykryto u mnie nadżerkę. Została mi przepisana Luteina i globulki dopochwowe. Wszystko już zużyłam. Podczas kuracji w ogóle nie wspołżyłam. Czy obecność nadżerki może być przyczyną że nie odczuwam przyjemności podczas stosunku?

Dzień dobry!

Nadżerki są dość popularnym problemem ginekologicznym i nie mają bezpośredniego istotnego związku z odczuwaniem satysfakcji seksualnej, o ile nie powodują bólu, dyskomfortu, które następnie mogą nasilać stres, niechęć, strach przed współżyciem.

Pozdrawiam!