Czy nadżerka może powodować ból w trakcie stosunku i plamienia?

Witam! Mam problem. Od 3 lat brałam C***, ale powodował bóle głowy nie do wytrzymania i teraz od około roku biorę Y***. Po drodze okazało się, że mam nadżerkę, inny lekarz stwierdził zapalenie pęcherza, ale wyleczyłam pęcherz antybiotykami, które były zmieniane, bo początkowo nic nie pomagało. Niestety ból powrócił z większym natężeniem, a nadżerka została zbagatelizowana przez lekarza. Przy stosunku odczuwam czasem ból, mam plamienia, a przy 10. tabletce od kilku miesięcy, pomimo przestrzegania zasad przyjmowania mam plamienia. Co jakiś czas strasznie boli mnie cały brzuch, od podbrzusza do żołądka. Po drodze miałam 14 dni biegunkę z jakąś wydzieliną i uczucie pływania czegoś w brzuchu, "jeździło po całym brzuchu". Teraz mam brzuch wodnisty, taki napompowany, miękki i strasznie mnie boli. Ledwie chodzę. Zbliża mi się też okres i nie wiem, czy to może nie od tego? Bolą mnie też jajniki. Nie wiem co robić, naczytałam się już dziwnych rzeczy, że to może być rak macicy. Bardzo proszę o pomoc, bo już nie wiem, czy mam iść do ginekologa czy do gastrologa, nie wiem jak sobie ulżyć. Bardzo się boję. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Opisywane przez Panią dolegliwości są badzo różnorodne, jednak brakuje kilku ważnych informacji (np. wieku, wyniku cytologii). Dlatego też zalecałabym wizytę zarówno u ginekologa, jak i internisty.