Czy należy przestrzegać wszystkich zasad zdrowego odżywiania?

dzień dobry. chciałbym dowiedzieć się czy należy przestrzegać wszystkich zasad zdrowego odżywiania. czy wystarczą tylko te ogólne zasady by być zdrowym? szczegółowe dbanie o dietę zabierało mi niestety zbyt dużo czasu. Mateusz

Zdrowe odżywanie nie powinno być przymusem, należy wprowadzić zmianę nawyków żywieniowych w taki sposób, aby stały się one naturalne, żeby stały się przyjemnością. Nie ma tutaj półśrodków. Oczywiście od czasu do czasu można sobie pozwolić na jakiś smakołyk, natomiast powinno się to zdarzać bardzo sporadycznie. Najważniejsza jest konsekwencja w działaniu i dążenie do utrzymywania prawidłowej masy ciała. Ważne, aby codziennie dostarczać wszystkich niezbędnych organizmowi substancji, zarówno energii, jak i mikro- i makroelementów. Proszę się jednak nie zniechęcać, im dłużej stosujemy zasady prawidłowego odżywiania, tym bardziej wchodzi nam to "w krew." Podstawą na początku jest dobra organizacja, planowanie posiłków i robienie odpowiednich zakupów. Pomocna może okazać się wizyta u dietetyka, który pomoże Panu w realizacji pierwszych tygodni zmiany żywienia.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

Dzień dobry,
zdrowy styl życia nie jest bardziej czasochłonny niż niezdrowe nawyki - oba te zachowania zajmują nam 24 godziny na dobę! :)
Najważniejszy jest zdrowy rozsądek. Nie warto popadać w skrajności, jednak konsekwentnie i regularnie małymi kroczkami wdrażać coraz to inne zmiany, które w końcu staną sie naszą codziennością.

pozdrawiam
Justyna Marszałkowska-Jakubik
t. 600-376-913
Centrum Dietetyczne Prolinea