Czy należy się dodatkowo zabezpieczyć przy pomyłce w stosowaniu plastrów antykoncepcyjnych?

Witam:) stosuje plastry evra od ponad 2 lat. Ostatnio przez roztargnienie odkleiłam drugi plaster myśląc ze to był trzeci robiac tydzień bez plastra ( przerwa na okres ) o tydzień za wczesnie. Krwawienie się pojawiło po przerwie znowu nakleiłam plaster z nowego opakowania moje pytanie brzmi czy muszę przez ta pomyłkę dodatkowo się zabezpieczać jeśli tak to przez jaki okres czasu ??? Bardzo dziękuje za odpowiedz :)

Lek. Paweł Szadkowski

Nie powinno to w żaden sposób obniżyć skuteczności antykoncepcji. Niemniej może Pani przez 7 dni stosować dodatkową metodę antykoncepcji (np. prezerwatywę).