Czy należy się matrwić niską wagą ciała rocznego dziecka?

Witam. córka skończyła roczek kilka dni temu, na bilansie lekarz stwierdził że dziecko ma za niską wagę bo waży 8 kg a mierzy 74 cm. Przy urodzeniu miała 2.8 kg. Zrobiłam morfologie, mocz i usg brzucha i wszystko ok. Waga po mału zaczęła rosnąć od 10 miesiąca jak dziecko zaczęło raczkowac. Czy jest się czym martwić? Na jakim centylu jest moja corka?

Dzień dobry,

pod względem masy ciała Pani córka znajduje się poniżej 3 centyla - co informuje nas o zbyt małej masie ciała Pani dziecka. Warto zwrócić uwagę na jej posiłki - być może są zbyt nisko kaloryczne? Może się też Pani skonsultować z dietetykiem, który oceni czy córka jest prawidłowo karmiona oraz ewentualnie poda wskazówki - co zrobić aby masa ciała była większa.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga