Czy należy stosować Euthyrox przy niedoczynności tarczycy bez cech zapalenia na tle autoimmunologicznym?

Mam 21 lat, choruję na niedoczynność tarczycy bez cech zapalenia na tle autoimmunologicznym. Przez ostatnie 5 lat przyjmowałem Euthyrox 25, TSH utrzymywało się na stałym poziomie, około 2,0. Ostatni wynik wskazuje, że podniosło się do 3,5. Czy powinienem zacząć przyjmować Euthyrox 50?

Dzień dobry,

powinna sie Pani skonsultować z endokrynologiem. Wynik jest podwyższony i prawdopodobnie lekarz wdroży u Pani farmakoterapię ( a tą warto połączyć z odpowiednią dietą ustaloną indywidualnie przez dietetyka).

Pozdrawiam
Joanna Wardenga