Czy należy szczepić dziecko na ospę?

Witam. Jestem w ciąży w 6 tygodniu. Mam 5 letniego syna przedszkolaka, który jeszcze nie miał ospy. Mam zalecenie zaszczepienia go przeciwko ospie, żeby uniknąć ewentualnie u mnie półpaśca. Nie jestem przekonana co do tego szczepienia (odporność tylko do 8-10lat, co po tym czasie, trzeba pamiętać o kolejnych szczepieniach. Jeżeli sam przechoruje nabiera odporności do końca życia. Proszę o opinie (zbieram różne, musze w końcu podjąć decyzję). Z góry bardzo dziękuję.

Zarówno dla zdrowia synka, jaki i bezpieczeństwa Pani oraz dziecka nienarodzonego polecam zaszczepić syna. Pozdrawiam.