Czy należy usunąć ząb po leczeni kanałowym?

Witam Wczoraj miałem leczoną górną 6 kanałowo pod mikroskopem. Jeden kanał był już wcześniej opracowany(leczony wcześniej kanałowo) dwa pierwszy raz. Niestety ten jeden kanał był zarośnięty i nie dało się go oczyścić do końca lecz zostało założone lekarstwo MTA i za tydzień mam zaplanowaną odbudowę. Czy w takim przypadku zagoi się zmiana okołowierzchołkowa czy należy usunąć taki ząb? Po jakim czasie ?? Jest prawdopodobieństwo że ten ząb powoduje nieznaczny białkomocz... co robić ??

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje poczekać tydz wg zaleceń stomatologa w zależności od efektu takie będzie leczenie

Jeżeli z różnych przyczyn ząb nie jest dokładnie wyleczony kanałowo należy rozważyć możliwości postępowania chirurgicznego.Jest mało prawdopodobne,że ząb ze zmianami okołowierzchołkowymi powoduje białkomocz.