Czy należy wstrzymać się z operacją nogi?

Witam Poniżej wynik MR Ilość płynu w jamie stawowej w normie. ACL o zmienionym sygnale, stan po częściowym uszkodzeniu w części środkowej, lecz większa część więzadła wydaje się posiadać zachowaną ciągłość - wydolność czynnościowa więzadła do weryfikacji w badaniu klinicznym. PCL o zachowanej ciągłości, gładkich zarysach i typowym sygnale. Kość piszczelowa z cechami podwichnięcia przedniego o około 7mm. Złożone, radialne i horyzontalne pęknięcie w obrębie rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej. Pozostała część MM bez widocznych pęknięć. Łąkotka boczna typowo położona, o gładkich zarysach i niezmienionym sygnale. Chondromalacja II stopnia na obciążanej powierzchni LTC. Chrząstka LFC wydaje się gładka. W tylnej części obciążanej powierzchni MFC obecny jest obszar chondromalacji IV stopnia o wym. 10x12mm. Chrząstka MTC wydaje się gładka. MCL o gładkich zarysach, niepogrubiałe, o niezmienionym sygnale. Obraz ścięgien mięśni tworzących gęsią stopkę oraz mięśnia półbłoniastego i głowy przyśrodkowej mięśnia trójgłowego w zakresie objętym badaniem niezmieniony. LCL o gładkich zarysach, niepogrubiałe, o niezmienionym sygnale. Obraz pasma biodrowo-piszczelowego oraz ścięgna mięśnia podkolanowego, mięśnia dwugłowego uda i głowy bocznej mięśnia trójgłowego w zakresie objętym badaniem niezmieniony. Chrząstki stawowe w stawie rzepkowo-udowym gładkie, bez zmian w warstwie podchrzęstnej. Obraz więzadła i troczków rzepki oraz ścięgna mięśnia czworogłowego uda niezmieniony. Brak cech obrzęku śródkostnego w objętych badaniem fragmentach kości. Ortopeda twierdzi że na razie wstrzymać sie z operacją. Czy rzeczywiście mogę sie wstrzymać?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac się do innego lekarza ortopedy aby po zapoznaniu się z cała dokumentacja i bezposrednim badaniem będzie można wydać opinie