Czy należy wykonać badanie w kierunku HIV?

W tym roku robiłam badania krwi na nowinki białe, czerwone, płytki krwi, neurocyty I ich procent, limfocyty, monocyty, eozynocyty, bazocyty, glukoze, kreatynine, sód, potas, prolaktyne, tsh, ft3,ft4... oprócz tego miałam wykonywane usg brzucha, przesiedlenia klatki piersiowej i 3 rezonanse. Wszystkie badania wyszły mi bardzo dobre. Jednak od kilku dni prześladuję mnie myśl że nie zrobiłam sobie badań na hiv (na kiłę i wzw typu b również robiłam badania). Jakie jest prawdopodobieństwo, że skoro te wszystkie badania wyszły mi idealne I lekarz stwierdził że jestem zdrowa jak ryba, mogę być chora na hiv. Dodam, że choruje na nerwicę lękową, mój mąż nie zgadza się na badania na hiv ponieważ uważa, że przesadzam i nie można pozwolić aby nerwica tak zawładnęła naszym życiem rodzinnym. Mamy syna 4,5 letniego, sprawdzałam w karcie ciąży, tam również miałam wszystkie badania wykonywane tylko nie na hiv...

Witam! Prawidłowe wyniki badań pracownianych są powodem do radości. Leczy się Pani na nerwicę i tam należy skierować swoje kroki. To co Pani opisuje jest klasycznym zespołem lękowym (lęk przed ciężką chorobą). Kolejne prawidłowe wyniki badań laboratoryjnych niczego do końca nie załatwią, przyjdą nowe wątpliwości i przymus robienia kolejnych i kolejnych badań. Leczący Panią psychiatra lub psychoterapeuta powinien zmodyfikować dotychczasowe leczenie nerwicy: odpowiednio dobrana psychoterapia z porządnie dobranymi lekami z grupy SSRI lub SNRI. Powodzenia W. Łuczkowski.